تبلیغات کسب و کار تبلیغات کسب و کار .

تبلیغات کسب و کار

سئو چیست؟ توضیحی برای مبتدیان

ترافیک بیشتری را به سایت خود هدایت کنید. از هوش مصنوعی برای صرفه جویی در زمان انجام وظایف سئو استفاده کنید. سئو را آسان تر کنید. و پشتیبانی 24/7 را دریافت کنید. مشاوره سئو سایت در اصفهان

30٪ در اشتراک 12 ماهه خود در طول فروش Cyber Monday ما صرفه جویی کنید!

قیمت اصلی: 99 یورو قیمت جدید:
69.30 یورو یورو
/ سال (مثلاً مالیات بر ارزش افزوده)
Yoast SEO Premium را دریافت کنید »
نظرات کاربران واقعی را بخوانید

4.6 / 5
آیا شما وب سایت دارید؟ و آیا می خواهید ترافیک بیشتری برای سایت خود داشته باشید؟ اگر پاسخ مثبت است، پس شکی در آن نیست: سئو باید بخشی از تلاش های بازاریابی شما باشد. سئو یک راه عالی برای جذب و نگه داشتن افراد در سایت شما است. اما در واقع چه چیزی را شامل می شود؟ در این پست، ما توضیح خواهیم داد که سئو چیست و چگونه می توانید شروع کنید!

سئو چیست؟


SEO مخفف عبارت «بهینه سازی موتور جستجو» است. این تمرین بهینه سازی صفحات وب شما برای رسیدن به جایگاه بالایی در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو است. به عبارت دیگر: افراد با جستجوی آنلاین بیشتر احتمال دارد وب سایت شما را ببینند. SEO بر بهبود رتبه بندی در نتایج جستجوی ارگانیک (معروف به غیر پولی) تمرکز دارد.

نتایج جستجوی گوگل برای عبارت سیاره نپتون
صفحه نتایج جستجوی گوگل برای عبارت "سیاره نپتون"
در تصویر بالا، زمانی که کسی عبارت کلیدی "سیاره نپتون" را جستجو می کند، چند نتیجه اولیه را مشاهده می کنیم. در این مورد، ویکی پدیا اولین نتیجه است. این بدان معناست که صفحه آنها در نپتون رتبه 1 را در این عبارت جستجو می کند. ایده پشت سئو این است که وقتی صفحه خود را برای رسیدن به بهترین نتیجه بهینه می کنید، می توانید از آن رتبه ها صعود کنید و یکی از اولین نتایجی باشید که مردم می بینند. که باعث می شود کلیک ها و ترافیک بیشتری به سایت شما وارد شود!

اگرچه این مثال فقط نتایج ارگانیک را به ما نشان می دهد، تبلیغات یا نتایج غنی نیز می توانند در صدر باشند. حتی ممکن است Google Images یا چند محصول توسط Google Shopping وجود داشته باشد. امکانات بسیار زیادی وجود دارد. آنچه گوگل نشان می‌دهد می‌تواند به اطلاعاتی که درباره جستجوگر می‌داند (مثلاً کشوری که در آن زندگی می‌کند) بستگی دارد.

چرا سئو مهم است؟

شما یک وب سایت ایجاد کرده اید زیرا می خواهید مردم محصول شما را بخرند، در خدمات شما مشترک شوند یا محتوای شما را بخوانند. هدف شما هرچه که باشد، می خواهید مردم از وب سایت شما بازدید کنند. به عنوان مثال، اگر در آمستردام مغازه دونات فروشی دارید، می خواهید وب سایت شما شماره 1 باشد وقتی که مردم در گوگل: “donuts Amsterdam” را در گوگل جستجو کنند. زیرا شانس افرادی که روی وب سایت شما کلیک می کنند زمانی که بهترین نتیجه باشد بسیار بیشتر است!

اما چگونه این اتفاق را می‌سازید؟ یک کلمه: بهینه سازی موتورهای جستجو! سئو یک راه عالی برای جذب افراد به وب سایت شما به صورت رایگان است. که مخصوصاً اگر صاحب کسب و کار کوچکی هستید که پول زیادی برای صرف تبلیغات ندارید مفید است.

چه چیزی تعیین می کند که رتبه شما چقدر است؟
رتبه هر یک از نتایج توسط الگوریتم گوگل تعیین می شود. و اگرچه بخش‌هایی از الگوریتم گوگل مخفی باقی مانده است، سال‌ها تجربه در سئو به ما بینشی در مورد مهم‌ترین عوامل رتبه‌بندی داده است. این عوامل رتبه بندی را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

عوامل سئو داخل صفحه
رتبه بندی صفحات شما تا حدی توسط عوامل درون صفحه تعیین می شود. فاکتورهای درون صفحه همه چیزهایی هستند که در سایت شما تأثیر مستقیمی روی آنها دارید. این عوامل عبارتند از:

جنبه های فنی مانند کیفیت کد و سرعت سایت شما.
جنبه های مرتبط با محتوا، مانند ساختار وب سایت شما یا کیفیت کپی در وب سایت شما.
همه اینها فاکتورهای سئوی داخلی صفحه هستند که می توانید روی آنها کار کنید.

عوامل سئو خارج از صفحه
علاوه بر فاکتورهای سئو داخلی، رتبه شما توسط چند فاکتور سئوی خارج از صفحه نیز تعیین می شود. این عوامل عبارتند از:

لینک از وب سایت های دیگر به خصوص تعداد و کیفیت لینک هایی که به سایت شما اشاره می کنند مهم است. هر چه سایت های مرتبط با کیفیت و مرتبط به وب سایت شما لینک دهند، جایگاه شما در گوگل بالاتر خواهد بود.
توجه رسانه های اجتماعی
رقابت شما در جایگاه کسب و کار خاص شما در برخی از جایگاه ها، رتبه بندی بسیار دشوارتر از سایرین است. بنابراین رقابت پذیری بازار شما نیز تأثیر زیادی بر شانس رتبه بندی شما دارد.
سایر فعالیت های بازاریابی که خارج از وب سایت شما اتفاق می افتد.
اگرچه غیرممکن نیست، اما تأثیرگذاری بر این عوامل سئوی خارج از صفحه ممکن است دشوارتر باشد.


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ آذر ۱۴۰۲ساعت: ۰۸:۵۱:۴۵ توسط:جعفری موضوع: نظرات (0)