تبلیغات کسب و کار تبلیغات کسب و کار .

تبلیغات کسب و کار

عدم اطمینان بازاریابی: تبلیغات تیزر تبلیغات دهان به دهان را تحریک می کند


مدتی است که می دانیم تبلیغات شفاهی (WOM) ابزاری قدرتمند برای جلب رضایت مصرف کنندگان و خرید برندها است. آیا کمپین های تبلیغاتی آینده نگر می توانند WOM را به سمت محصولات جدید هدایت کنند؟ تیزر تبلیغاتی در اصفهان

این مقاله توسط Paul Ketelaar، استادیار ارشد موسسه علوم رفتاری (BSI) در دانشگاه رادبود نوشته شده است و دارای دکترای علوم ارتباطات است.

ایده پشت موفقیت WOM ساده است. وقتی مصرف کنندگان محصولات را تبلیغ می کنند، بهتر از زمانی که شرکت ها این کار را انجام می دهند، کار می کند. این مطمئناً در مورد WOM از طریق رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک در قالب جوامع برند صدق می کند. این سوال را مطرح می کند که WOM چه نوع کمپین هایی را تحریک می کند. اگرچه تبلیغ‌کنندگان اغلب از تبلیغات تیزر (محصولات تبلیغاتی که در آینده نزدیک در دسترس خواهند بود) به امید برانگیختن buzz آفلاین و آنلاین یا WOM در مورد فیلم‌ها، کتاب‌ها، ماشین‌ها و محصولات جدید استفاده می‌کنند، اما اثربخشی آنها هنوز مشخص نشده است. ثابت شده است. این مطالعه بر این موضوع متمرکز شد که آیا یک شکل خاص از تبلیغات تیزر WOM بیشتری نسبت به تبلیغات فعلی (تبلیغات برای محصولات موجود در حال حاضر) تولید می کند. آژانس تبلیغاتی

حدس و گمان


اگرچه ما آینده را به طور نامطمئن تخمین می زنیم، اغلب خوش بین هستیم و از صحبت در مورد آن بیشتر از آنچه در حال اتفاق می افتد لذت می بریم. اگرچه عدم قطعیت مرتبط با محصولات جدید - هنوز در دسترس نیست - می تواند تأثیر منفی بر مصرف کنندگان بگذارد، همچنین به مصرف کنندگان این فرصت را می دهد تا در مورد ویژگی های مثبت حدس و گمان کنند و در مورد آنها با دیگران به صورت آفلاین و آنلاین صحبت کنند. و مردم دوست دارند این کار را انجام دهند. برای مثال، تحقیقات نشان می‌دهد که مردم از تریلرهای فیلم‌های سینمایی استقبال می‌کنند که آن‌ها را در مورد محتوا مطمئن نمی‌کند و نقطه‌بندی فیلم را آشکار نمی‌کند.

"بیدار شو"
اولین مطالعه در مورد اثربخشی کمپین‌های آینده‌محور بر تبلیغ آنلاین واقعی یک مدل ساعت زنگ دار طراحی جدید از یک شرکت سوئدی متمرکز بود. مشترکین (N=80000) مجله سبک زندگی سوئدی پلازا یک خط متنی از طریق ایمیل دریافت کردند که به آنها درباره محصول جدید هشدار می داد. نیمی از آنها یک خط متنی را دیدند که هدفش زمان حال بود: «فقط بیرون: بیدارکننده واقعاً جالب» و نیمی دیگر خط متنی را دیدند که هدفش آینده نزدیک بود: «به زودی: بیدارکننده واقعاً جالب». هر دو گروه می‌توانستند روی خط متن کلیک کنند، پس از آن مقاله‌ای درباره ساعت با اطلاعات یکسان مشاهده کردند، تنها تفاوت آن‌ها در متن‌های «فقط منتشر شده» برای یک گروه و «به زودی» برای گروه دیگر بود. آنها می توانند مقاله آنلاین را از طریق یک پیوند شخصی، احتمالاً با یک پیام شخصی، برای دیگران ارسال کنند. نتایج نشان می‌دهد که تبلیغات آینده‌محور WOM بیشتری نسبت به نوع حال‌محور دارد. مصرف‌کنندگان با نسخه آینده‌گرا بیشتر روی خط متن کلیک می‌کنند، ساعت را بیشتر به دیگران توصیه می‌کنند و آن را با جزئیات بیشتر و مثبت‌تر از کمپین زمان‌محور برای ساعت توصیف می‌کنند.


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ آذر ۱۴۰۲ساعت: ۱۲:۳۸:۴۰ توسط:جعفری موضوع: نظرات (0)