تبلیغات کسب و کار تبلیغات کسب و کار .

تبلیغات کسب و کار

اتوماسیون خانگی

اتوماسیون خانگی (از لاتین "domus" - خانه - و "رباتیک" - کنترل از راه دور) فرآیندی است برای خودکارسازی خانه برای تبدیل آن به "خانه هوشمند، ارائه مدیریت انرژی، امنیت، رفاه و خدمات ارتباطی". اتوماسیون خانگی آنقدرها که به نظر می رسد علمی تخیلی نیست. ایده کنترل چراغ ها، تهویه مطبوع، زنگ هشدار قبلاً از دهه 80 وجود داشته است. اخیراً امکان کنترل ماشین لباسشویی یا ظرفشویی، فر، یخچال و غیره نیز وجود دارد. همه از طریق اتصال Wi-Fi. شرکت خانه هوشمند

متخصصان به اتفاق آرا می گویند که "اینترنت اشیا" را نمی توان متوقف کرد و هر روز دستگاه های بیشتری به شبکه متصل می شوند. به همین دلیل تا چند سال دیگر شاهد پیاده‌سازی این سیستم‌ها در خانه‌هایمان و کنترل آن از طریق تلفن همراه یا تبلت خواهیم بود و به طور فزاینده‌ای متداول و در دسترس همگان خواهند بود.

اما چگونه اتوماسیون خانگی می تواند برای سالمندان آینده مفید باشد؟ از طریق کارهای ساده مانند باز کردن پرده ها یا روشن کردن گرمایش حتی قبل از رسیدن به خانه! و با سیستم های هوشمندی که الگوهای روتین ما را یاد می گیرند و با اتوماسیون کامل سازگار می شوند. این سیستم ها حتی ممکن است به شما یادآوری کنند که داروی خود را در زمان خاصی مصرف کنید. همه اینها البته بدون دخالت هیچ روباتی! در بروکسل، Living Tomorrow یک خانه هوشمند ساخت تا مردم بتوانند تصوری از اینکه این خانه‌های آینده چگونه خواهند بود، داشته باشند. برای هر کسی که مایل به بازدید از آن است در دسترس است.

خانه آینده هوشمند طراحی شده برای سالمندان.


همانطور که قبلاً مشخص است، جمعیت به طور فزاینده ای پیرتر می شود، اما این نباید چیز بدی باشد. مهمتر از همه، زمانی که همه بخش ها برای آن سناریو آماده می شوند. برای مثال، بنیانگذار Agile Aging Alliance خواستار ارائه گزارشی در مورد اینکه چگونه فناوری‌های خانه هوشمند می‌توانند زندگی نسل‌های قدیمی‌تر آینده را متحول کنند، کرده است. نتیجه این گزارش را می توان در اینجا مشاهده کرد و نشان می دهد که چگونه دنیایی از امکانات برای راحت تر و ایمن تر کردن خانه های آینده برای افراد مسن وجود دارد.

علاوه بر این، معمار جودیت تورینگتون در این گزارش توضیح می دهد که خانه های امروزی به طور کامل برای افراد مسن سازگار نیستند. دلیل این اتفاق این است که خانه ها با در نظر گرفتن خانواده، چند طبقه و بیش از حد بزرگ ساخته شده اند. برخی از افراد مسن تصمیم می گیرند به خانه های کوچکتر، تک طبقه و بدون پله نقل مکان کنند، اما حقیقت این است که تصمیم گیری در دسترس همه است و خانه هایی با این ویژگی ها چندان پیشنهاد نمی شود.

همانطور که سالمندان ما شروع به از دست دادن مهارت و تحرک می کنند، حضور در خانه های معمولی دشوارتر می شود. و خانه های سالمندان باید دارای ویژگی های زیر باشد: هوشمند سازی خانه

ورود مستقیم به خانه، بدون پله یا با رمپ؛
درهای عریض؛
فضاهای وسیع برای گردش بدون موانع؛
حمام در طبقه اول.
سالمندان ما همیشه در خانه خود در امان نیستند و زمانی که امکان جابجایی خانه وجود ندارد، باید توجه داشت که تغییرات و سازگاری های کوچک باید انجام شود. جودیت تورینگتون موارد زیر را توصیه می کند:

نرده در راهروها؛
صندلی یا سکوی بالا رفتن از پله؛
برای تعویض وان دوش نصب کنید؛
میله های ایمنی در حمام.
اما این همه اش نیست. پیری همچنین باعث ضعف بینایی می شود که می تواند خطر افتادن را افزایش دهد. و زوال عقل چالش برانگیزتر است، زیرا برای مثال، عزیزان سالخورده ما ممکن است نقص داشته باشند یا فراموش کنند که گاز آشپزخانه را خاموش کنند. یا در خانه هایی زندگی کنید که سرما را وارد می کنند و گرمایش کارآمد نیست و در زمستان دچار هیپوترمی می شوند. با این حال، ما خوشبین هستیم که فناوری چه چیزی می تواند از نظر افزایش آگاهی در مورد تمایل به پیر شدن در خانه، اما با ایمنی و رفاه، مثبت باشد.

یک صندلی پله‌نوردی برای خانه آینده… امروز در دسترس است!


به گفته معمار جودیت تورینگتون، پس از گزارش انجام شده توسط Agile Aging Alliance، بالابر یا پلت فرم می تواند اولین قدم برای سازگاری خانه شما و از بین بردن خطر ناشی از پله ها و پله ها باشد. هدف این است که بتوانید طولانی تر، مستقل و ایمن در خانه مادام العمر خود زندگی کنید. ما هرگز نباید خطری را که پله ها برای بزرگترهایمان به همراه دارد، به حداقل برسانیم. آنها علاوه بر جمع و جور بودن، تا می شوند تا فضای کمتری را اشغال کنند و با دکوراسیون خانه شما سازگار شوند، زیرا رنگ ها و پارچه های متنوعی داریم. بنابراین، پله‌نورد را اولین قدم برای رسیدن به خانه آینده خود در نظر بگیرید!


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ساعت: ۰۹:۳۱:۱۱ توسط:جعفری موضوع: نظرات (0)